Za co lubimy MailerLite? Jest wspaniałym narzędziem do newsletterów dla osób początkujących, jednocześnie sprawdzającym się na wyższych poziomach rozwoju biznesu. Jego zaletą jest ogromna intuicyjność serwisu, która sprawiła, że zakochaliśmy się w nim od pierwszego wejrzenia ❤️ i od tamtej pory polecamy wszystkim naszym klient(k)om. Jest bardzo przyjazny w obsłudze, a zarazem posiada wszystkie ważne cechy programu do mailingów.

Poznaj najważniejsze (wg nas) cechy MailerLite

  • Wygodny edytor maili typu drag & drop, dzięki któremu każdy może tworzyć różnorodne treści, a do tego wynikowe wiadomości wyglądają po prostu ładnie. Ponadto można zapisać swoje ustawienia fontów (czcionek), kolorów, wielkości, marginesów itp., dzięki czemu wszystkie tworzone newslettery wyglądają spójnie bez dużego wysiłku. Edytor zawiera kilkadziesiąt gotowych bloków, z których można budować swoje maile. Warto tu wspomnieć, że są to nie tylko klasyczne bloki typu tytuł, tekst, zdjęcie, ale i bardziej złożone, np. takie to przedstawiania produktów.
  • Świetne narzędzie do automatyzacji i budowania sekwencji maili wraz z dużym wyborem wyzwalaczy (triggerów). Można budować w nim również sekwencje powiązane ze sprzedażą w sklepie opartym na WooCommerce (w WordPressie), nawet do osób, które kupiły określony produkt. Interface jest przyjazny i łatwo się zorientować, jak działa.
  • Wszystkie maile automatyczne i strony z komunikatami, np. przy potwierdzaniu subskrypcji (double opt-in) czy wypisaniu się z newslettera można ostylować tak, żeby były spójne z identyfikacją wizualną marki. (Część tych funkcji dostępna jest w planie Growing Business.)
  • Oczywiście dostępne są bardzo wygodne statystyki wysyłek i na ich podstawie można też czyścić listy mailingowe z nieaktywnych kontaktów.
  • Grupy, własne pola – jednym słowem: szerokie możliwości segmentacji subskrybentów.
  • Ogromne możliwości integracji z innymi programami. W szczególności natywna obsługa przez page builder Elementor, którego używamy u większości naszych klientek_ów – dzięki temu formularze i strony lądowania tworzymy w stylu strony, a dane są przesyłane do MailerLite’a przez API (czyli taki uniwersalny język komunikacji między różnymi programami). MailerLite jest na tyle popularny, że łatwo połączyć go z wieloma innymi serwisami, z których korzystasz, np. Zoom, Slack, Landingi, WPForms i wiele innych.
  • I wiele więcej…

Obsługa programu jest dostępna w języku angielskim, jak i kilku innych językach. Brak jest języka polskiego, natomiast można go ustawić jako język wysyłanych newsletterów. Warto również wspomnieć o zgodności z RODO (GDPR) i siedzibie na terenie Unii Europejskiej, co istotne z punktu widzenia ochrony i przetwarzania danych osobowych.

Do 1000 subskrybentów program jest bezpłatny, dlatego wspaniale nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z newsletterem i jeszcze na nim nie zarabiają. W wyższych pakietach płatnych dostępne są dodatkowe funkcje i możliwości, np. 3 użytkowników, nieograniczona wysyłka maili miesięcznie, dynamiczne maile, rozszerzone możliwości automatyzacji i inne. Kliknij w link poniżej i odbierz 30 dni bezpłatnego okresu testowego planu Growing Business.

Scroll to Top